برنامه فشرده برای نمره 6 آیلتس

برنامه فشرده برای نمره 6 آیلتس

برنامه فشرده برای نمره 6 آیلتس

پیش از این درباره برنامه ریزی 10 مرحله ای با بازه زمانی 9 ماهه برای رسیدن به نمره آیلتس 7 صحبت کردیم. در اینجا درباره برنامه ریزی فشرده با تنها 3 ماه زمان برای نمره 6 آیلتس صحبت میکنیم.

بهترین منابع آیلتس 2019 + برنامه ریزی استاد

.

درخواست برنامه ریزی برای نمره 6 با تنها 3 ماه زمان

بسیاری از زبان آموزانی که در کلاس های فشرده آیلتس آکادمیک و جنرال ما شرکت میکنند بیش از 3 ماه زمان ندارند و بسیاری از این افراد آشنایی چندانی نیز با زبان انگلیسی یا آزمون آیلتس ندارند. این به آن معناست که زبان آموز باید هم با زبان انگلیسی آشنا شده و دانش گسترده و مناسبی در این زمینه کسب کند و هم با نحوه تست زدن در آزمون و ریزه کاری های 4 مهارت اصلی آشنا شود.

بسیاری از زبان آموزان و دست اندکاران آیلتس و تافل بر این باورند آماده سازی یک زبان آموز با دانش پایه زبان انگلیسی در تنها 3 ماه نشدنی است یا دست کم ایشان چنین مواردی را پذیرش نمیکنند. پس از رساندن بسیاری از زبان آموز به نمره 6 تا 7 آیلتس در هر چهار مهارت و در تنها 3 ماه دوره فوق فشرده در اینجا نگاه نزدیک تری به شیوه کار داریم.

نحوه برنامه ریزی

معمولا زمان در دسترس به 3 بخش 1 ماهه تقسیم میشود که آشکار است هر بخش دربرگیرنده 4 هفته و با برنامه ریزی 3 روز در هفته، در هر ماه 12 جلسه برگزار خواهد شد. پس از تعیین سطح، در چهار هفته نخست آشنایی با اصول نخستین و پایه زبان انگلیسی برای زبان آموز انجام میشود. از آنجایی که زمان بسیار اندک و فشار روانی بسیاری بر روی زبان آموز وجود دارد، مهارت و چیره دستی مدرس آیلتس بسیاری کلیدی خواهد بود. در دوره های 1 ساله یا 1.5 ساله میتوان بسیاری از خطاهای آموزشی، کجروی ها و در دستور کار قرار داشتن منابع کم بازده و نامناسب را نهایتا جبران کرد ولی در دوره های کوتاه زمانی برای جبران خطاها حتی کوچکترین خطاها وجود نخواهد داشت.

ماه نخست دوره

پیش از همه یک تعیین سطح حرفه ای، درست و موشکافانه و بر پایه تجربه صد ها زبان آموز پیشین آغازگر این راه خواهد بود. شاید تعیین سطح به نظر کار ساده ای برسد ولی از دید یک استاد آیلتس که کوچکترین اشتباه ایشان برابر با نرسیدن زبان آموز به نمره مورد نظر خود است هرگز اینگونه نیست. تعیین سطح باید کاملا حرفه ای و واقعا در هر 4 مهارت انجام شود. تعیین سطح کمتر از سطح واقعی یا بیشتر از آن براستی بازتاب بسیار بدی بر روی برنامه درسی، روحیه زبان آموز و کل برنامه خواهد داشت.

در گام بعد در این مرحله آشنایی کلی با اصول زبان انگلیسی که در 1 ماه نخست انجام میشود دربرگیرنده آموزش موارد زیر است:

آموزش لغات پایه در سطح پیش آیلتس

آموزش اصول نخستین دستور زبان انگلیسی

تعیین بهترین منابع لیسنینگ برای زبان آموز و برنامه ریزی دقیق برای انجام آن ها در منزل

آموزش ساختارهای اولیه برای آغاز اسپیکینگ یا مکالمه عمومی

درخواست از زبان آموزان برای آغاز نوشتن درباره پرسش های ساده رایتینگ

.

ماه دوم دوره

در دوره دوم که دربرگیرنده 4 هفته یا 1 ماه میباشد بایست با وارد کردن فشار به اندازه به زبان آموز منابع تعیین شده در دوره نخست به موقع و با کیفیتی خوب به پایان رسیده و منابع تازه که در سطح دشواری بالاتری دارند و در واقع به آزمون آیلتس نزدیک تر هستند به زبان آموز معرفی شوند. در اینجا نیز کارکرد کلیدی و حساس یک استاد ماهر و حرفه ای آیلتس به این صورت است که باید در دوره دوم نیز فشار را به اندازه ای به زبان آموز وارد کرده که ایشان هم بتواند یادگیری خود را به طور طبیعی حفظ کرده و هم از فرایند آموزش و حجم بزرگ اطلاعات برای حفظ و تمرین کردن زده نشود.

اگر فشاری روی زبان آموز نباید ایشان بطور طبیعی مطالبی که در این دوره 3 ماهه فوق فشرده آموزش داده میشود را شاید در مدت زمانی 3 یا 5 برابر بخواند(بیش از 1 سال) ولی در این کلاس و با مهارت استاد در تدریس است که زبان آموز میتواند در زمانی بسیار کوتاه تر به هدف رسیده و ناممکن را ممکن نماید. از این رو بهترین استاد آیلتس کسی است که همچون کاتالیزگر در یک واکنش شیمیایی عمل کرده و سرعت واکنش را بار ها و بار ها افزایش میدهد!

.

ماه سوم

ماه پایانی در این دوره  3 ماهه بسیار حساس و سرنوشت ساز است. زبان آموز در این دوره چهار هفته ای بسیار خسته و کم انرژی است و در همین زمان هست که باید تمرکز بالایی داشته باشد و همچنان دانستنی های بسیاری نیز برای آموختن باقی مانده است.

ماه سوم با آغاز دشوارترین منابع لیسنینگ، ریدینگ و واژگان و همچنین اسپیکینگ و رایتینگ همراه است. همچنین زبان آموز باید تست زدن را آغاز کرده و با چهارچوب و نکته ها آشنایی پیدا کند. در اینجاست که زبان آموز میتواند براورد کمابیشی از نمره پایانی خود داشته باشد. اگر این نمره خوب باشد ایشان خودباوری بالاتری خواهند داشت و اگرنه، این وظیفه استاد است که ایراد کار را پیدا کرده و به سرعت برای از میان برداشتن آن اقدام کند.

هر چقدر زبان آموز زمینه قوی تری داشته یا گنجایش و ظرفیت بالاتری برای یادگیری زبان تازه داشته باشد میتواند در این بخش بهتر عمل کند. با اینهمه کارکرد و نقش استاد در این مرحله نیز بسیار کلیدی است. معرفی حتی یک منبع نادرست از سوی استاد در این مرحله میتواند به شکست در آزمون و ناکامی در کل برنامه یا یک مهارت بیانجامد. همچنین استاد باید با یک برنامه حرفه ای و شناخت درست از زبان آموز و نمره و زمان باقیمانده تصمیم گیری درستی درباره شیوه های تست زنی، آموزش مطالب تازه و تعیین تکلیف ها داشته باشد.

.

پایان ماه سوم و زمان آزمون

 اگر تمامی کارها تا این نقطه درست انجام شده باشد در پایان کار یک زبان آموز خسته ولی خشنود و همچنین با اعتماد به نفس بالا خواهیم داشت که توانایی پاسخدهی درست به بسیاری از پرسش های بخش اسپیکینگ را داشته و در بخش رایتینگ نیز بسیار خوب عمل خواهد کرد. با اینهمه کارکرد زبان آموز در دو بخش لیسنینگ و ریدینگ تا اندازه ای به پایه نخستین و به ویژه در بخش لیسنینگ به استعداد طبیعی هر فرد بستگی دارد ولی بسیاری از زبان آموزان در این بخش نیز میتوانند بسیار خوب عمل کنند و به دریافت نمره 6 آیلتس خوشبین باشند.

امیدواریم این نوشته برای شما چه بعنوان زبان آموز و چه به عنوان آموزگار آیلتس سودمند بوده باشد. در آینده درباره دیگر گونه های برنامه ریزی برای آزمون های آیلتس و تافل خواهیم نوشت و این مساله را از چشم انداز(زاویه) های دیگر بررسی خواهیم کرد.

برنامه فشرده برای نمره 6 آیلتس – بیشتر بخوانید

دانلود شاهکارهای سینمایی زبان اصلی با زیرنویس انگلیسی

.

دانلود زیباترین آهنگ های انگلیسی به همراه متن

.

دانلود بهترین انیمیشن های تاریخ سینما با زیرنویس انگلیسی

.

دانلود گلچین 50 مستند برای تقویت زبان انگلیسی

برنامه فشرده برای نمره 6 آیلتس

فهرست بهترین منابع آیلتس + توضیحات صوتی مدرس

برنامه فشرده برای نمره 6 آیلتس

دانلود رایگان ویدیوهای آموزشی آیلتس سایمون Simon

برنامه فشرده برای نمره 6 آیلتس

دانلود ویدیوهای آموزش آیلتس استاد Liz

برنامه فشرده برای نمره 6 آیلتس

بهترین روش یادگیری مکالمه زبان انگلیسی و آیلتس ( با شیوه خودخوان)

برنامه فشرده برای نمره 6 آیلتس

دانلود اپلیکیشن های اندرویدی آیلتس، تافل و زبان انگلیسی

.

دانلود ویدیوی سخنرانی های TED برای تقویت لیسنینگ آیلتس

.

دانلود گلچین کتاب های آموزش گرامر انگلیسی

.

آموزش ویدیویی و متنی گرامر زبان انگلیسی

.

بایگانی کامل مجموعه 6 Minute English سال 2008 تا 2018

.

دانلود 400 برنامه British Council Podcasts بهمراه Text

.

تاثیر گذارترین سخنرانی های تاریخ جهان (دربرگیرنده 118 سخنرانی)

.

200 نمونه سوال اسپیکینگ آیلتس با جواب (part 1)

.

بایگانی نمونه سوالات رایتینگ آیلتس سری کتاب های Cambridge IELTS

.

.

.

.

فهرست پردرآمدترین مشاغل در ایران

.

فهرست مشاغل مورد نياز استراليا 2018

.

دانلود کاملترین دوره خودآموز زبان انگلیسی و آیلتس (500 ویدئو)

http://mrsielts.com

خرید بسته آموزشی آیلتس و زبان انگلیسی

.

تعیین نمره اسپیکینگ شما توسط استاد با نمره 8.5 در کانال تلگرام @ielts2com

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

لطفا وارد شدن تا بتوانید دیدگاه بگذارید
avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutralshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
  اشتراک در  
اطلاع از