برنامه درسی مطالعه آیلتس

Developing a Plan

برنامه ریزی صحیح و داشتن یک برنامه درسی مناسب برای مطالعه آیلتس در کنار بهترین استاد های کار آزموده کلید موفقیت زبان آموزان در رسیدن به نمره های خوب آیلتس است. پیش از این در اینجا پیرامون برنامه ریزی های مرحله ای مطالعه آیلتس  و باید ها و نباید های کلی برنامه های آیلتس صحبت کردیم. در ادامه به بررسی موضوع برنامه ریزی درسی برای خواندن آزمون آیلتس آکادمیک و جنرال میپردازیم.

برای خواندن آیلتس از کجا باید شروع کرد؟

این سوال بسیاری از زبان آموزان در آغاز راه است. هیچ دو زبان آموزی نیستند که پیشینه و سطح همسانی با یکدیگر داشته باشند و هیچ دو زبان آموزی هم نیستند که راه همسانی را تا نمره مورد نظرشان طی کنند. با توجه به این اصل پیشنهاد ما طی کردن مسیر زیر است:

1. آزمون آزمایشی

 آغاز نگارس برنامه درسی برای خواندن آیلتس شرکت در آزمون های آزمایشی است که در سراسر تهران توسط مراکز مختلف برگزار میشود. این آزمون های آزمایشی بسیار مشابه آزمون های اصلی بوده و نمره نسبتا دقیقی به شما ارائه میکند. تفاوتی ندارد در آزمون کدام مرکز شرکت میکنید. تنها نکته بدست آوردن یک براورد نسبی از سطحی است که در آن قرار دارید.

اگر در این آزمون به نمره کل(overall bandscore) زیر 5 دست یافتید سطح شما پایه است ولی اگر نمره 5 و بالاتر از آن را بدست آورید میتوانید خود را در سطح پیشرفته در نظر بگیرید.

2. منابع سطح پایه

 اگر نمره شما در آزمون آزمایشی کمتر از 5 بود باید کتاب های سطح پایه را آغاز کنید. این کتاب ها در همین وبسایت دسته بندی شده است. برخی از آن ها را در ادامه اشاره میکنیم. فهرست کامل منابع پایه آیلتس را برای لیسنینگ در این پیوند و فهرست کامل بهترین منابع آیلتس آکادمیک و جنرال را در این پیوند ببینید.

Oxford Wordskills Oxford Practice Grammar بهترین منابع برای گرامر تافلTactics for listeningReal Listening and Speaking bookIELTS Reading Source

3. منابع سطح پیشرفته

 همانند منابع سطح پایه میتوانید به فهرست بهترین منابع آیلتس آکادمیک و جنرال در این پیوند مراجعه کرده و با توجه سطح پیشرفته خود، برخی کتاب های آبی و  کتاب های سرخ رنگ برای نمره بالای 6 را گزینش کنید. برخی از این منابع را در زیر اشاره میکنیم:

New Insight into IELTS Best SourcesIELTS Objective AdvancedCambridge-Ielts-Books-Series Cambridge Grammar for IELTS منابع گرامر برای تافل CAMBRIDGE IELTS 10 + Answer Key--IELTS2.com

4. کمک از کلاس های خصوصی

با اینهمه در بسیاری از موارد زبان آموزان خودخوان یا خود آموز و همچنین برخی از زبان آموزان دوره های گروهی آیلتس در آموزشگاه ها از رسیدن به نمره مورد نظر خود باز میمانند و باید برای پیشگیری از هدر رفتن زمان و موقعیت تحصیلی یا مهاجرتی خود بدنبال بهترین کلاس های آیلتس موجود باشند. در اینجا با توجه به شهریه و هزینه ای که زبان آموز حاضر است برای کلاس ها بپردازد گزینه های گوناگونی به چشم میخورد ولی اگر بدنبال رسیدن به نمره مورد نظر خود در بازه زمانی کوتاه هستید یا نمره مورد نظر شما نمره بالایی است باید از بهترین استاد های آیلتس با روزمه و پیشینه کاملا حرفه ای کمک بگیرید.

در این زمینه میتوانید از گروه آموزشی مهندس ابوالقاسمی و کلاس های فشرده و تست و نکته فوق فشرده ایشان کمک بگیرید.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

لطفا وارد شدن تا بتوانید دیدگاه بگذارید
 
smilegrinwinkmrgreenneutralshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
  اشتراک در  
اطلاع از