باید ها و نباید های writing آیلتس

Rules for writing numbers in text

یک سوال همیشگی و کمتر پاسخ شده زبان آموزان آیلتس و تافل در بخش رایتینگ writing یا مهارت نوشتاری آنست که زبان آموزان چطور باید اعداد را در رایتینگ(writing) هایشان بنویسند. به این معنی که چه زمانی باید اعداد بصورت عددی(برای مثال 9) نوشته شود و چه زمانی باید آن ها را بصورت حروف(برای مثال نه) نوشت؟ در زیر شما را با 7 قانون برای به عدد یا حروف نوشتن اعداد آشنا میکنیم:

قانون (1): اعداد کوچک را به حروف بنویسید

اعداد کوچک، یعنی اعداد کمتر از 10 را به حروف بنویسید. این یک قانون مهم و کلی است و در همه جا به ویژه در نوشتارهای رسمی و نیمه رسمی باید آن را رعایت کنید.

قانون (2): از ویرگول استفاده کنید

در زبان انگلیسی برای ساده تر خوانده شدن اعداد بزرگ از ویرگول استفاده میشود. ویرگول جدا کننده هزارگان است. بنابراین اگر میخواهید عدد 571951 را بنویسید باید آن را بصورت 571,951 بنویسید تا ساده تر خوانده شود. در قاره اروپای بجز انگلستان(Continental Europe) برای این جداسازی از نقطه استفاده میشود.

قانون (3): عدد اول جمله را با حروف بنویسید

اگر میخواهید جمله را با عدد آغاز کنید باید آن را به شکل حروف بنویسید. برای مثال بنویسید:

“four years ago” و نه

4 years ago

قانون (4): عدد سده(قرن) ها و دهه ها را با حروف بنویسید

برای مثال بنویسید: the Eighties or nineteenth century

قانون (5): درصد ها و دستور پخت خوراک ها

در نوشتار های روزانه میتوانید از اعداد به شکل عددی در نوشتن استفاده کنید اما در نوشته های رسمی و غیر دوستانه باید اعداد را به حروف بنویسید

قانون (6): عدد تقریبی/تخمینی را با حروف بنویسید

 اگر یک عدد گرد شده است یا یک براورد و تخمین است باید آن را بصورت حروف بنویسید. اعداد گرد شده بالای میلیون یک عدد و یک کلمه نوشتاری خواهد بود. برای مثال عدد 400,000,000 را بصورت زیر بنویسید:

400 million

در برخی زبان ها حتی اعداد بزرگ تنها بصورت عددی و کامل نوشته میشود.

قانون (6) یکی از دو عدد پشت هم را به حروف بنویسید

زمانی که دو عدد باید پشت سر هم نوشته شوند حالتی به وجود می آید که برای بسیاری اشتباه بر انگیز خواهد بود. به نمونه زیر نگاه کنید:

“7 13-year-olds”

بنابراین باید یکی از این دو عدد به حروف نوشته شود. برای اینکار بهتر است عدد کوچکتر که حرف های کمتری دارد را انتخاب کنید. بنابراین شکل درست عبارت بالا اینگونه خواهد بود:

“seven 13-year-olds”

قانون (7) اعداد ترتیبی و پیوسته نویسی

اعداد ترتیبی مثل اول، دوم، سوم و…. را بهتر است با حروف بنویسید. برای مثال بجای “She was my 1st true love” باید بنویسید “She was my first true love”.

همچنین پیوسته نویسی به این معناست که یک قانون را در سراسر نوشته خود به کار ببرید و پیوسته در تمامی متن یک شکل نوشتاری را حفظ کنید. اگر به عدد مینویسید تماما به عدد  اگر به حروف مینویسید تماما به حروف. برای مثال:

My teacher has 23 beginning students, she also has 18 advanced students

نه آنکه

My teacher has 23 beginning students, she also has eighteen advanced students

 .

منبع: این نوشته برگرفته از این برگه است.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

لطفا وارد شدن تا بتوانید دیدگاه بگذارید
 
smilegrinwinkmrgreenneutralshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
  اشتراک در  
اطلاع از