بانک سوالات آیلتس

IELTS Question Bank

 تمرین نمونه سوالات دوره های پیشین امتحان های آیلتس یک راه سودمند برای آشنایی با چهارچوب آزمونو احتمالا آخرین تغییرات به وجود آمده در آن است. گرچه تمرین نمونه سوالات آیلتس آکادمیک و جنرال دوره های پیشین یک ایده خوب و موجب افزایش نمره زبان آموزان است، باید توجه داشت ادعاهای بی پایه ای درباره دسترسی به بانک سوالات آزمون های پیش رو وجود دارد که باید سراسر آن ها را نادیده گرفت.

اما منابع این نمونه سوالات و بانکی که در بالا اشاره شد کدامند و در کجا میتوان به آن ها دسترسی داشت؟ در زیر کوشش میکنیم این منابع را معرفی کنیم:

سری کتاب های کمبریج آیلتس

کتاب های کمبریج یکی از محبوب ترین و احتمالا دقیق ترین منابع برای آشنایی با سوالات دوره های پیشین آیلتس هستند. جلد دهم این کتاب ها به تازگی منتشر شده و زبان آموزان در هر جلد با 4 دوره آزمون پیشین آکادمیک و 2 دوره آزمون آیلتس جنرال آشنا میشوند. بجز این موارد دسترسی به سوالات واقعی دوره های پیشین بسیار دشوار است و برگزار کنندگان این آزمون کنترل فراوانی برای جلوگیری از انتشار این سوالات یا پاسخ های متقاضیان اعمال مینمایند.

Cambridge-Ielts-Books-Series

وبسایت های منتشر کننده آخرین سوالات برگزار شده آیلتس در جهان

برخی از وبسایت ها به ویژه وبسایت آیلتس بلاگ هر چند روز یکباید اقدام به انتشار برخی از نمونه سوالات آیلتس در بخش های اسپیکینگ، رایتینگ و لیسنینگ مینمایند. این سوالات بر پایه گزارش شرکت کنندگانی هستند که پیشتر از منابع این وبسایت استفاده کرده و از طرفداران آن هستند. ایشان پس از برگزاری آزمون خود اقدام به گزارش سوالاتی از آزمون که همچنان در ذهن دارند مینمایند. این شیوه محدودیت های خود را داشته ولی دست کم در بخش اسپیکینگ منبع بسیار خوبی برای زبان آموزان دوره های آینده این آزمون خواهد بود. همچنین میتوانید با ثبت نام در این وبسایت سوالات تازه منتشر شده را مستقیما در ای میل خود دریافت نمایید.

http://www.ielts-blog.com/recent-ielts-exams/

IELTS Exam

کتاب های Crack IELTS in a Flash

کتاب های crack آیلتس در واقع چیزی نیستند بجز سوالات گردآورده شده از این منبع و آن منبع! و همین رویکرد نسبت به برخی دیگر از منابع این برتری را به این کتاب ها میدهد که دست کم سلیقه نگارندگان غیر متخصص در آن وارد نشده است. گرچه بسیاری از زبان آموزانی که من با آن ها سر و کار داشته ام و در دوره های پیشین به نمره خوبی دست نیافته اند این کتاب ها را دلیل شکست خود معرفی میکنند، بهره گیری درست از آن میتواند در کنار کتاب های مرجع آیلتس به نتیجه خوبی بیانجامد. نحوه استفاده درست از این کتاب ها و تکیه بیش از اندازه نکردن به آن ها میتواند به افزایش احتمال موفقیت بیانجامد.

Crack IELTS in a Flash Letter Writing Crack IELTS in a Flash Speaking Crack IELTS in a Flash Writing Task 2 Crack IELTS in a Flash Listening

بانک 95 دوره سوالات لیسنینگ آیلتس در یک کتاب

95 Listening IELTS Tests Book

کتاب A Collection of 95 IELTS Listening Practice Test دربرگیرنده ۹۵ دوره لیسنینگ آیلتس آکادمیک و جنرال است که از تمامی کتاب های مرجع در زمینه آزمون آیلتس گردآوری شده است و حاصل کوشش دست اندکاران آیلتس داخل ایران است.

بیشتر درباره این کتاب در اینجا:

بانکی از ۹۵ دوره لیسنینگ listening امتحان آیلتس در یک کتاب

خرید این کتاب در انتشارات جنگل

دیدگاه ها

Comments are closed.