اهمیت و نقش تلفظ در آیلتس

Pronunciation for IELTS

تمامی زبان آموزان از اهمیت و نمره تلفظ در آزمون آیلتس آگاهی دارند و تا جای ممکن بر روی تلفظ برییتش کار میکنند. آشنایی با تلفظ برییتش در بخش لیسنینگ و اسپیکینگ به شما کمک خواهد کرد ولی باید توجه داشت لهجه بریتیش برخلاف باور برخی هیچ نمره ای ندارد و نیازی نیست لهجه خود را برای آزمون تغییر دهید تا نمره بالاتری بگیرید!

برای دست یافتن به بالاترین نمره در بخش اسپیکینگ باید به تلفظ درست واژگان(با هر لهجه ای که دارید!) توجه داشته باشید. اگر لهجه امریکن، بریتیش، استرالیایی، نیوزلندی، یا هر لهجه دیگری که داشته باشید از شما نمره ای کم نمیشود ولی اگر واژگان را در بخش اسپیکینگ یا مصاحبه آیلتس نادرست تلفظ کنید 25% نمره این بخش را از دست خواهید داد. بیشتر در این باره را اینجا بخوانید: نمره تلفظ در آیلتس

بجز نمره تلفظ در آیلتس، اهمیت آن در درک بخش لیسنینگ است. برای تقویت هر چه بیشتر لیسنینگ و بالا رفتن اعتماد به نفس خود موقع صحبت کردن با انگلیسی زبان ها در آینده بهتر از هرچه زودتر تمرین تلفظ را آغاز کنید. این کار با بهره گیری از یک دیکشنری استاندارد دارای تلفظ استاندارد، آشنا شدن با کلید تلفظ ها، تمرین همیشگی و نگاه کردن فیلم و مستند ها امکانپذیر خواهد بود.

در زیر دیکشنری Longman Contemporary Dictionary را میبنیید که بجز واژگان، حتی مثال های این فرهنگ لغت نیز دارای تلفظ استاندارد و بومی است. این دیکشنری بصورت نرم افزاری قابل دانلود یا خریداری از فروشگاه هاست و در کلاس های خصوصی گروه آموزشی ما بصورت اجباری(!) بر روی رایانه زبان آموزان نصب و از سوی ایشان مورد استفاده قرار میگیرد. در این زمینه میتوانید این نوشته را مطالعه کنید: بهترین دیکشنری مناسب آیلتس

Longman dictionary for ielts and toefl

در زیر مقاله ای کوتاه درباره اهمیت تلفظ و جایگاه لهجه ها و همچنین آموزش در این زمینه را میخوانید:

مهارت های تلفظ

امروزه به نظر می رسد که دیگر لهجه ها زیاد مهم نیستند. ممکن است که شما وقت و انرژی زیادی را برای این کار صرف کنید، اما بدانید که قرار نسیت که شما فیلمی را دوبله کنید. پس تلفظ تا جایی که طرف مقابل منظور شما را کامل درک کند کافی است. همچنین، برای تقویت تلفظ های خود می توانید از افراد مختلف تقلید کنید، لهجه های مختلف را در فیلمها بررسی کنید.

الفبای فونتیک را یاد بگیرید

واژه هایی که آوای مشابهی با هم دارند را در یک لیست بنویسید و هر بار که واژه ی جدیدی یاد می گیرید به لیست اضافه کنید. برای مثال واژه هایی که ریتم یکسانی با me دارند:

Phonetics for IELTS

برای اطلاعات بیشتر بر روی More here کلیک کنید.

بر روی آواها کار کنید. برای تلفظ واژگان خاص تمرکز کنید وآنها را آرام تکرار کنید. صدای خود را چند بار ضبط کنید و هر بار با هم مقایسه کنید. آیا تقویت شده اید؟ خجالت نکشید از یکی از دوستانتان بخواهید که نوار را گوش دهد و نظرش را بگوید.

نگران این موضوع نباشید که حتما شبیه بومیها صحبت کنید، مهم این است که واضح و خوشایند صحبت کنید تا اینکه بخواهید مانند ملکه انگلیس باشید، حتی خود ملکه نیز مانند گذشته ی خود نیست.

مهمترین مسئله ای که شما باید راجع به آن فکر کنید این است که آیا افراد منظور شما را درک می کنند؟ اگر نحوه ی صحبت کردن شما طوری است که مردم در درک شما مشکل دارند سعی کنید کسی را پیدا کنید و از صحبت کردن او تقلید کنید. به سرعت و نحوه ی بیان توجه خاص داشته باشید.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

لطفا وارد شدن تا بتوانید دیدگاه بگذارید
 
smilegrinwinkmrgreenneutralshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
  اشتراک در  
اطلاع از