انواع نامه در آیلتس جنرال

انواع نامه در آیلتس جنرال

انواع نامه در آیلتس جنرال

در تسک یا بخش اول رایتینگ آزمون آیلتس جنرال از شما درخواست میشود یک نامه دست کم 150 کلمه ای بنویسید و 3 موردی که در سوال مطرح میشود را توضیح و بسط دهید. برای نوشتن این رایتینگ 20 دقیقه زمان خواهید داشت و این بخش 3 نمره از کل 9 نمره رایتینگ کارنامه شما را تشکیل میدهد. 

در ادامه به انواع این نامه ها و ارایه سمپل هایی با نمره های 8 و 9 خواهیم پرداخت. حتما از پست دیگر ما دربرگیرنده 50 نامه آیلتس با پاسخ استاندارد نمره 8 بازدید بفرمایید. 

.

انواع نامه در آیلتس جنرال

رویهمرفته 3 نوع نامه در آیلتس وجود دارند: نامه های شخصی(personal)، نیمه رسمی(semi-formal) و رسمی(formal) که در ادامه متن نمونه هایی از هر 3 نوع را بررسی خواهیم کرد. باید دقت بفرمایید که عبارت هایی که برای شروع کردن(opening) و پایان دادن(signing off) هر یک از این 3 گونه وجود دارد با یکدیگر متفاوت هستند.

از این رو بسیار ضروری هست که شما حتما نوع نامه ای که با آن روبرو هستید را به درستی شناسایی کنید و عبارت های مناسب همان نوع را به کار ببرید. 

نامه های شخصی(Personal) در آیلتس جنرال

نامه های شخصی(Personal) در آیلتس جنرال

نامه های شخصی(Personal) در آیلتس جنرال

نامه های شخصی برای کسی نوشته میشود که شما با وی رابطه نزدیک و صمیمانه خانوادگی یا اجتماعی دارید. این نامه ها معمولا در مورد یک مناسبت اجتماعی(دعوت به یک میهمانی یا مسافرت گروهی) یا یک موضوع شخصی(فرصت خریداری یک خودرو یا ارسال عکس های آخرین مسافرتی که با هم داشتید) نوشته میشود.

زبان این نامه ها به اندازه دو نوع دیگر رسمی و خشک نیست و برای مثال میتوان از مخفف ها در آن استفاده کرد(Can’t بجای Cannot) اما همچنان نمیتوانید از ساختارهای عامیانه و کوچه بازاری(Slang) در این نامه ها استفاده بفرمایید.

یک نمونه از این نامه را در بالا میبینید.

.

نامه های نیمه رسمی(Semi-formal) در آیلتس جنرال

نامه های نیمه رسمی(Semi-formal) در آیلتس جنرال

نامه های نیمه رسمی(Semi-formal) در آیلتس جنرال

نامه های نیمه رسمی برای کسی نوشته میشود که شما یک رابطه شخصی و/یا دوستانه با آن ها دارید اما نامه شما مربوط به یک موقعیت رسمی هست. عبارت نیمه رسمی هم به همین دلیل استفاده میشود. این نامه ها به دوستان شما که در مورد مسائل خصوصی شما اطلاعاتی دارند نوشته میشود اما محتوای نامه یک موضوع جدی و رسمی هست.

با توجه به تعریف بالا و اطلاع از مسائل خصوصی این نامه ها به همکاران یا رئیس در محیط کار، استاد دانشگاه یا صاحبخانه نوشته نمیشوند

.

نامه های رسمی(Formal) در آیلتس جنرال

نامه های رسمی(Formal) در آیلتس جنرال

نامه های رسمی(Formal) در آیلتس جنرال

نامه های رسمی یا formal به کسی که در یک رابطه رسمی میشناسید مثل رئیس یا همکار شما در محل کار یا کسی که اصلا نمیشناسید مثل ریاست یک شرکت یا مدیریت یک هتل و در مورد یک موضوع یا موقعیت کاملا رسمی نوشته میشود. 

.

محتوای نامه های آیلتس جنرال معمولا چیست؟

با توجه به موضوع نامه و شرایط و ماهیت آن محتوا میتواند کاملا متفاوت باشد. چند نمونه در اینجا دسته بندی شده که میتوانید راهنمای خوبی برای شما باشد:

محتوای نامه های آیلتس جنرال

محتوای نامه های آیلتس جنرال

با توجه به فهرست فوق موارد زیر جزء متداول ترین ها هستند: 

طرح شکایت(معمولا رسمی)

دعوت(معمولا شخصی یا نیمه رسمی)

درخواست رسمی یا استعفاء(معمولا رسمی)

درخواست های کلی(هر 3 حالت ممکن است)

هماهنگ کردن(معمولا رسمی)

ارایه توضیحات(گاهی نیمه رسمی و بعضا شخصی)

آموزش و اطلاع رسانی یا رساندن خبر (معمولا شخصی و نیمه رسمی)

عذرخواهی کردن(هر 3 حالت ممکن است)

سمپل های نمره 8 از تمامی این موارد را میتوانید در این صفحه ببینید.

.

نامه های آیلتس جنرال – مطالعه بیشتر

در اینجا چند سایت معتبر انگلیسی زبان برای مطالعه بیشتر فهرست شده که در دقیقا در مورد نامه نویسی در آیلتس جنرال و ساختارهای مربوط به آغاز و پایان نامه مطالب سودمندی را ارایه کرده اند. 

https://ielts.idp.com/iran/prepare/article-ielts-general-training-writing-task-1-write-a-letter

https://ieltsliz.com/ielts-letter-writing-essential-tips

https://www.english-exam.org/IELTS/general_writing_samples_task_1

.

انواع نامه در آیلتس جنرال – کلام آخر 

عزیزان امیدواریم این آموزش مورد پسند شما واقع شده باشد و ممنون که تا پایان پست همراه بودید. در ادامه چند لینک بسیار کارآمد در همین زمینه برای شما در نظر گرفتیم که امیدواریم در کسب مهارت لازم در رایتینگ ایلتس جنرال برای شما کارساز باشد.  

آموزش رایگان ویدئویی نامه نویسی رایتینگ آیلتس

50 نمونه رایتینگ آیلتس جنرال

پرتکرار ترین سوالات اسپیکینگ آیلتس به همراه پاسخ های صوتی

با آرزوی موفقیت برای شما در آزمون آیلتس

پویا ابوالقاسمی ❤️