امتحان آیلتس و شرایط اعتراض به نمره آیلتس

 ielts bandscore

 آیلتس معتبرترین آزمون بین المللی زبان انگلیسی است که توانایی و تسلط زبان افرادی را که قصد ادامه تحصیل ، کار و یا مهاجرت به کشورهای انگلیسی زبان را دارند ارزیابی می کند. این آزمون با به کار گیری اساتید مجرب و معیارهای علمی و صحیح آزمون سازی و ارزیابی مهارتهای زبان، شرایط یکسانی را برای همه فراهم می آورد. این آزمون از جزئیترین توانایی زبان یک فرد تا پیشرفته ترین توانایی ها را مورد ارزیابی قرار می دهد. به عبارت ساده تر: آیلتس جامع ترین آزمونی است که همه ی توانایی های یک فرد را در زمینه ی زبان انگلیسی مشخص می کند.

 این آزمون در دو نسخه ی آکادمیک و جنرال برای اهداف مختلف تحصیلی وشغلی افراد برگزار می شود. هر دو نسخه ی آزمون مهارت های چهارگانه ( شنیدن، خواندن،نوشتن و صحبت کردن ) را مورد ارزیابی قرار می دهد. داوطلبین می توانند در هزار مرکز و محل1,000 centers and locations برای شرکت در این آزمون اقدام کنند. آیلتس معتبرترین آزمون زبان به لحاظ امنیت و کیفیت در دنیا می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه نوع سوالات، قالب تست و اعلام نتایج می توانید به سایتTest format and results sectionمراجعه کنید. همچنین می توانید دفترچه راهنمای این آزمون در رابطه با موسسات وسازمانهارا از سایتIELTS Guide for Institutions and Organisations(PDF, 586KB)دانلود کنید.

شرایط اعتراض به نمره آیلتس

هر داوطلبی می تواند مراتب نارضایتی و اعتراض خود نسبت به نتیجه ی آزمون را به مرکز آزمون اعلام کند. طبق قوانین آیلتس، داوطلبین باید به فاصله ی شش هفته از تاریخ آزمون برگه اعتراض را پر کنند. آنها می توانند به هر بخشی که فکر می کنند امتیاز کمتری به آنها تعلق گرفته است اعتراض کنند. همچنین داوطلبین برای اعتراض باید هزینه ای را بپردازند که در صورت وارد بودن اعتراض هزینه پرداختی به آنها برگردانده خواهد شد.

 

نمونه ای از پاسخ نامه های ریدینگ و لیسینینگ آیلتس

پاسخنامه بخش لیسنینگ آیلتس

ielts Answersheet for LIstening Section

 

پاسخنامه بخش ریدینگ آیلتس

IELTS Answersheet for Reading section

 

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

لطفا وارد شدن تا بتوانید دیدگاه بگذارید
 
smilegrinwinkmrgreenneutralshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
  اشتراک در  
اطلاع از