افزایش تقاضای جهانی برای آیلتس

ielts-in-the-us-and-beyond-a-truly-global-experience-5-638

آیلتس به عنوان مهمترین و معتبرترین آزمون بین المللی زبان انگلیسی برای اهداف تحصیلی و شغلی با رکورد 1.7 میلیون تست در سال2011 اهمیت خود را بیش از پیش در دنیا ثابت کرد. نظر به تغییرات شرایط اقتصادی و مهاجرت، تعداد تست های برگزار شده آیلتس در سال 2011 نسبت به سال 2010 افزایش 12 درصدی را نشان می دهد.این آمار رشد مستمر تعداد برگزاری تست آیلتس را برای هفدهمین بار پیاپی نشان می دهد. همچنین آمار از سه برابر شدن تعداد تستها از سال 2005 خبر می دهد.

آمارهای اخیر نشان می دهد که کشور آمریکا بالاترین میزان افزایش تستهای آیلتس در سال 2011 با بیش از 50 مرکز آزمون به خود اختصاص داده است. کانادا نیز میزان افزایش زیادی را نشان می دهد. کشورهای آسیای شرقی مانند هند، پاکستان،بنگلادش، سری لانکا دومین میزان افزایش را در سال2011 نشان می دهند. طبق معمول بالاترین میزان تقاضا و برگزاری آزمون نیز به کشورهای چین ، هند و استرالیا اختصاص داشته است. آیلتس افزایش قابل توجهیدر کشورهایامارات متحده عربی، عربستان سعودی و ترکیه داشته است. در حال حاضر آیلتس دربیش از7000سازماناز جملهموسسات آموزشی، کارفرمایان، انجمن ها ی شغلی و دولتها در135کشور در سراسر جهانشناخته شده است.

مدیر مرکز آیلتس استرالیا (IDP) جان بلویل گفت ” دلایلی که متقاضیان آیلتس غالبا مطرح می کنند بیشتر جنبه های تحصیلی و مهاجرتی می باشد. وی افزود خیلی از داوطلبین آیلتس را برای مهاجرت به استرالیا ، نیوزلند ، کانادا و انگلستان می خواهند. آزمون در بیش از 800 نقطه دنیا برگزار می گردد.

جان گیلدا مدیر مرکز آیلتس کنسولگری انگلستان گفت “تقاضا برای آیلتس در چین بسیار چشمگیرتر از سایر کشورهاست، اکثر این داوطلبین دانشجویانی هستند کهقصد ورود به موسسات آموزشی در استرالیا، کانادا، انگلستان و ایالات متحده آمریکا را دارند.وی می گوید محتوای آزمون آیلتس توسط یک تیم بین المللی از اساتید وکارشناسان خبره تحت تحقیقات گسترده طراحی و انتخاب می شود تا همه ی داوطلبین صرف نظر از ملیت، جنسیت، شیوه زندگی به طور یکسان و در شریط عادلانه مورد ارزیابی قرار گیرند.”

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

لطفا وارد شدن تا بتوانید دیدگاه بگذارید
 
smilegrinwinkmrgreenneutralshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
  اشتراک در  
اطلاع از