اشتباهات رایج در رایتینگ تسک 1 آیلتس

اشتباهات رایج در رایتینگ تسک 1 آیلتس

اشتباهات رایج در رایتینگ تسک 1 آیلتس

بزرگترین اشتباه ها در رایتینگ آیلتس آکادمیک تسک اول

یکی از دشوارترین بخش های آیلتس تسک اول رایتینگ ایلتس آکادمیک هست که بعضی از سوالات آن حتی برای مدرسان آیلتس هم چالش برانگیز است. بجز آموزش صحیح و تمرین کافی، اعتماد به نفس و توانایی انجام کار در یک بازه زمانی بسیار کوتاه از عوامل کلیدی در موفقیت در این بخش به شمار میروند.

در اینجا یک فهرست کوتاه از متداول ترین خطاهایی که زبان آموزان در نوشتن رایتینگ های خود مرتکب آن میشوند توضیح داده شده است. این فهرست توسط سایت انگلیسی زبان آیلتس ادونتج تنظیم شده و بسیاری از کانال ها و وبسایت ها ترجمه فارسی آن را با کمی دخل و تصرف پیش از این منتشر کرده اند. امیدواریم این فهرست و توضیحات تکمیلی آن برای شما عزیزان سودمند باشد و در آزمون کارکرد بهتری داشته باشید.

ویدئوی زیر را در این زمینه ببینید:

 

.
دانلود مستقیم این ویدئو از اینجا 

بایگانی کامل ویدئوها در اینستاگرام: www.instagram.com/ielts2official

.

در این ویدئو ۵ خطای متداول زبان آموزان در رایتینگ نویسی تسک اول آکادمیک که متاسفانه منجر به کسر قابل توجهی از نمره داوطلبین میشود، مورد بررسی قرار میگیرد.

در اینجا یکی از انواع مدل های تسک ۱ یعنی مدل دایره ای یا همان کلوچه ایی که برگرفته از کتاب کمبریج جلد هشت، تست شماره دو ، برای تفهیم این نوع خطاها انتخاب شده است.

و اما این ۵ خطا شامل:

خطای شماره یک:

نداشتن overview مشخص و واضح ، به طور مثال پرداختن زیاد به جزییات یا بالعکس چشم پوشی از گزارش اطلاعاتی که بیان آنها هدف اصلی است. همانطور که میدانید در این پاراگراف باید به مهم ترین ویژگی قابل مشاهده در نمودار پرداخت و تشخیص درست این اطلاعات میتواند یکی از بخش های چالش برانگیز برای داوطلبان باشد.

خطای شماره دو:

پرداختن به گزارش اطلاعات خیلی جزیی که کاملا غیر ضروریست چون در این صورت داوطلب با دومشکل اساسی روبرو خواهد شد. یک: کمبود زمان، قطعا پرداخت به جزییات، زمانی فراتر از محدودیت زمان مشخص شده میطلبد. دو: عدم پیروی از دستورالعمل تسک که گزینش اطلاعات مهم و ضروریست. پس حتی در صورت داشتن زمان کافی بیان جزییات منجر به کاهش نمره داوطلب خواهد شد.

خطای شماره ی سه:

داشتن تصور غلط و رایج بین دواطلبین مبنی بر اینکه یک گزارش پیچیده شانس بیشتری برای کسب نمره بالاتر در مقایسه با یک گزارش ساده را دارد. در حالیکه که گزارش پیچیده در نهایت منجر به مقایسه های غلطی میشود که برای اگزمینر قابل درک نیست و این به معنی دور شدن از کسب نمره دلخواه در این مهارت.

خطای شماره چهار:

مرتبط نبودن به این معنی که ساماندهی منطقی بین گزارش اطلاعات وجود ندارد و گزارشی گسسته و بی ربط حاصل این نوع خطاست.منظور همان coherence & cohesion که عدم توجه به این دو موضوع مهم‌و اساسی هم در رایتینگ ‌تسک یک و هم در رایتینگ تسک دو به شدت بر نمره ی رایتینگ‌ داوطلبین اثر منفی میگذارد.

 

خطای شماره پنجم:

این خطا که بخشی از آن تحت تاثیر خستگی و استرس داوطلبین است و سبب میشود دقت کافی در درج صحیح اطلاعات وجود نداشته باشد و اطلاعاتی بیان شود که در نمودار دیده نمیشود و در نتیجه  باعث از دست دادن نمره آن بخش از اطلاعات گزارش شده میشود.

.

ویرایش: سرکار خانم آرزو هاشمی

.

اشتباهات رایج در رایتینگ تسک 1 آیلتس – بیشتر بخوانید

1000 ویدئوی آموزش زبان انگلیسی

.

دانلود 5000 پادکست آموزش زبان انگلیسی

.

بزرگترین مجموعه منابع گرامر زبان انگلیسی و آیلتس

.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

لطفا وارد شدن تا بتوانید دیدگاه بگذارید
avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutralshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
  اشتراک در  
اطلاع از