آیلتس از سطح پایه(ضعیف) تا نمره 7.5 چقدر طول میکشد؟

Basic to IELTS 7.5مدت زمان لازم برای دریافت مدرک آیلتس آکادمیک یا جنرال با نمره مناسب 7 تا 7.5 برای بسیاری از زبان آموزان به ویژه زبان آموزان به پایه ضعیف که قصد آغاز کار از سطح مبتدی یا مقدماتی(basic) را دارند یکی از سوال های همیشگی است. در این نوشته کوشش میکنیم کوتاه به این مساله بپردازیم.

گرفتن آیلتس 7.5 چقدر طول میکشد؟

پیش از هر چیز باید توجه داشته نمره 7.5 آیلتس نمره بسیار بالایی است که حتی به جرات میتوان گفت بسیاری از مدرسان و استادهای این حوزه آموزشی نیز از دریافت آن ناتوان هستند ولی برای پاسخ به این سوال باید به دو فاکتور اصلی توجه داشت: (1)سطح زبان آموز یا پایه زبان ایشان و (2) مدت زمان مطالعه ایشان در هر روز. زبان آموزان با پایه های مختلف اقدام به شرکت در دوره های آمادگی برای دریافت مدرک آیلتس یا تافل میکنند ولی بیشتر آن ها با وجود داشتن تحصیلات دانشگاهی هرگز در کلاس های زبان شرکت کرده یا هرگز این دوره ها را بیش از چند ترم ادامه نداده اند. این زبان آموزان معمولا سطح مقدماتی یا پایه در نظر گرفته میشوند. برای این زبان آموزان در کلاس های ترمیک آموزشگاهی تا سطح نمره 7 تا 7.5 آیلتس باید یک بازه زمانی 1 ساله تا 1.5 ساله را در نظر داشت. با اینهمه برای زبان آموزانی که بدنبال دوره های فشرده خصوصی با استاد هایی حرفه ای و کارآموخته هستند میتوان یک بازه زمانی 3 تا 5 ماهه را در نظر گرفت.

نمره بالای 7 آیلتس با پایه ضعیف(سطح مقدماتی)

زبان آموز با پایه ضعیف به کسی گفته میشود که تحصیلات دانشگاهی دست کم سطح لیسانس(کارشناسی) نداشته و پیش از این در هیچ کلاس زبانی هم شرکت نداشته است. این زبان آموزان معمولا سن بالای 30 سال دارند و معمولا بیش از 10 سال از دانش آموختگی(فارغ التحصیلی) و دوری از کتاب و مطالعه ایشان میگذرد. برای اینکه زبان آموزی با این سطح بتواند به نمره 7.5 آیلتس برسد احتمالا بیش از 2 سال زمان در دوره های ترمیک آموزشگاهی مورد نیاز است. بجز تمامی ترم هایی که زبان آموز باید از سطح کاملا مقدماتی یا starter بگذراند، بدون شک برخی از ترم ها را نیز ناموفق خواهد بود و به این ترتیب در این دوره ها به بازه زمانی بالای 2 سال نیاز خواهد داشت. با اینهمه همین زبان آموزان میتوانند با شرکت در برخی از دوره های حرفه ای و فشرده آیلتس در بازه زمانی کمتر از 8 ماه به نمره 7 تا 7.5 آیلتس دست یابند به شرط آنکه زمان ایشان برای مطالعه آزاد باشد.

زمان مورد نیاز برای مطالعه در دوره های آیلتس مهندس ابوالقاسمی

دوره های فشرده ای که توسط گروه آموزشی مهندس ابوالقاسمی برگزار میشود نیازمند مطالعه دست کم 5 ساعت در روز است. اگر زبان آموز در این دوره ها شاغل باشد شانس کمتری برای رسیدن به نمره 7 خواهد داشت. زبان آموزان معمولا زمان خود را برای رسیدن به نمره مورد نظر آزاد کرده و نزدیک به 7 تا 8 ساعت مطالعه روزانه دارند. با این میزان از مطالعه روزانه با هر سطحی از زبان انگلیسی، زبان آموزان میتواند به دریافت هر نمره ای از آیلتس حتی نمره 7 یا 7.5 امیدوار باشد و هم اکنون در بهار سال 1394 زبان آموزانی با دایره لغات کمتر از 20 لغت(!) برای دریافت نمره 5.5 و 6 آیلتس در چنین دوره های فشرده ای شرکت دارند و نمره های ایشان پس از دریافت در همین سایت منتشر خواهد گردید.

بیشتر بخوانید:

اطلاعات بیشتر و تماس درباره دوره های فشرده آیلتس و تافل و مکالمه زبان انگلیسی

اطلاعات بیشتر و تماس درباره دوره های تضمینی آیلتس و تافل

پیشینه آموزشی و حرفه ای مهندس ابوالقاسمی و خانم امیدی

نمره زبان آموزان دوره های پیشین

شهریه و نام نویسی دوره های آیلتس و تافل

کلاس خصوصی رایتینگ آیلتس IELTS Writing

2 پاسخ های ایجاد شده:
 1. Rose
  Rose says:

  سلام… برای کسی با سطح زبان متوسط( برای مراحل پایه کلاس رفتم)؛ اگر روزی ۶ ساعت زبان کار کنه ، به نظرتون چقدر طول میکشه تا به سطح نمره ۷ ایلتس برسه…ممنون

  پاسخ
  • admin
   admin says:

   درود

   بسته به آموزشگاه و سیستمی که باهاش کار میکنید میتونه بین 4 ماه تا 2 سال طول بکشه

   پاسخ

- پاسخ

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.