آموزش گرامر زبان انگلیسی و آیلتس – سرفصل های اصلی

آموزش گرامر زبان انگلیسی و آیلتس - سرفصل های اصلی

آموزش گرامر زبان انگلیسی و آیلتس – سرفصل های اصلی

آموزش گرامر زبان انگلیسی و آیلتس – سرفصل های اصلی

کتاب Grammar for IELTS از انتشارات کمبریج یکی از بهترین منابع برای بهبود وضعیت دستور زبان انگلیسی در سطح متوسط تا پیشرفته است و در میان فهرست بهترین منابع آیلتس جای دارد. ترجه این کتاب با کیفیت بسیار مناسب به کوشش سرکار خانم مهتاب متعبد، دریافت کننده آیلتس 7 جنرال، و به سفارش ielts2.com انجام شده است که بصورت فصل به فصل تقدیم شما عزیزان میشود. در اینجا مقدمه یا پیشگفتار کتاب را میبینید:

دانلود کتاب Cambridge Grammar for IELTS بهمراه فایل های صوتی

گرامر براي آيلتس

به همراه پاسخ

خودآموز گرامر،مرجع و تمرين

مقدمه

خطاب به دانش آموز

اين كتاب مناسب كساني است كه مي خواهند براي آيلتس آماده شوند.گرچه آزمون آيلتس شامل بخش خاصي براي دستور زبان (گرامر) نمي شود، اما توانايي تشخيص و استفاده مناسب از گرامر حائز اهميت است.اين كتاب ،گرامري را كه براي موفقيت در اين آزمون به آن نياز داريد، پوشش مي دهد.مي توانيد از اين كتاب بعنوان مكمل كتاب درسي آيلتس استفاده كنيد،  در يك دوره آموزشي زبان عمومي براي تمرين بيشتر گرامر استفاده كنيد و يا از تمرين ها براي دوره كردن مطالب استفاده كنيد همچنين .مي توانيد اين كتاب را در كلاس استفاده كنيد و بعنوان خودآموز از آن استفاده كنيد.

چگونه از اين كتاب استفاده كنم؟

دو روش براي استفاده از اين كتاب وجود دارد. مي توانيد از درس اول شروع كنيد و تا انتهاي كتاب روي مطالب كار كنيد، و هم اينكه مي توانيد آزمون اوليه كه در صفحه ix است را انجام داده تا متوجه شويد كه در كدامين درس ها نياز به تمرين بيشتري داشته و از آن ها شروع كنيد.

اين كتاب شامل حاوي چه مطالبي است؟

اين كتاب شامل 25 درس است و هر درس در چهار قسمت تنظيم شده است:

الف: گوش دادن به متن. اين قسمت به معرفي گرامر اين درس كه مرتبط با آزمون آيلتس است مي پردازد. به شما كمك مي كند تا وقتي كه  قسمت ب را مطالعه مي كنيد گرامر را بهتر درك كنيد. به صداي ضبط شده گوش داده و سوالات را پاسخ دهيد.سپس پيش از آنكه قسمت گرامر را مطالعه كنيد پاسخ هاي خود را با پاسخنامه كنترل كنيد.

ب.گرامر.اين قسمت را پيش از آنكه بخواهيد به حل تمرين ها بپردازيد مطالعه كنيد.براي هر نكته گرامري توضيحاتي به همراه چند مثال آورده شده است.زماني كه تمرين ها را انجام مي دهيد مي توانيد مجدد به اين قسمت رجوع كنيد.

پ.تمرين هاي گرامر.پاسخ هر سوال را نوشته سپس با پاسخنامه جواب ها را كنترل كنيد.

ت.تمرين تست .هر درس داراي يك بخش آزمون است كه به شما كمك مي كند قسمت هاي مختلف آزمون را تمرين كنيد. بعد از اين تست، يك بخش تمركز بر گرامر آورده شده كه به شما امكان تمرين بيشتري روي گرامر درس را مي دهد.

ث.پاسخنامه. اين قسمت شامل موارد زير است:

  • پاسخ تمام تمرين ها.در پايان هر تمرين، پاسخ هاي خود را كنترل كنيد.اين قسمت به شما مي گويد كه در صورت داشتن هرگونه مشكل، به كدام قسمت گرامر رجوع كنيد.
  • براي كمك به شما در كنترل پاسخ هاي خود، پاسخ هاي نمونه براي تمرين هايي كه نياز است از نظر شخصي خود استفاده كنيد آورده شده است.
  • نكات تستي براي هر نوع تمرين از قسمت تمرين هاي گرامر.
  • پاسخ هاي نمونه براي تمام قسمت هاي Writing از قسمت تمرين هاي گرامر.اين قسمت را پس از آنكه پاسخ خود را نوشتيد مطالغه كنيد.زباني كه به كار برده شده و روشي كه نظرات مرتب شده اند را مطالعه كنيد.

آموزش گرامر زبان انگلیسی و آیلتس – سرفصل های اصلی – متون ضبط شده

براي بخش گوش دادن به متن، و همچنين براي تمرين قسمت Listening، متن صداي ضبط شده آورده شده است.تا به سوالات پاسخ نداده ايد به اين قسمت نگاه نكنيد.بهتر است زماني كه اين متن را مطالعه مي كنيد مجدد به صداي ضبط شده گوش دهيد.

آزمون اوليه

مي توانيد پيش از استفاده از كتاب، اين آزمون را انجام دهيد.به سوالات پاسخ داده سپس پاسخ هاي خود را با پاسخنامه كنترل كنيد. پاسخنامه به شما نشان مي دهد كه كدام درس ها براي شما داراي اهميت بيشتري هستند.

خطاب به مدرس

اين كتاب پوششي مختصر و مفيد از گرامر ضروري براي موفقيت در آزمون آيلتس ارائه مي دهد.مي توان از آن بعنوان خودآموز و يا در كلاس استفاده كرد.به خصوص در كلاسي كه دانش آموزان براي آزمون آيلتس آماده مي شوند مفيد خواهد بود.همچنين براي مرور نيز مفيد است. و براي داوطلباني كه در كلاسي حضور دارند كه برخي از دانش آموزان به خاطر آزمون نيامده اند، قسمت هاي الف، ب و پ طوري طراحي شده اند كه براي همه دانش آموزان مفيد باشند.

آموزش گرامر زبان انگلیسی و آیلتس – سرفصل های اصلی- آزمون اوليه

آزمون اوليه مي تواند بعنوان ابزاري براي تشخيص مباحثي كه در اولويت هستند به كار برده شود،  چه در كلاس و چه بصورت فردي.

الف.گوش دادن به متن.اين قسمت براي استفاده كلاسي مناسب است. بسياري از قسمت ها در صورت مقتضي بودن مي تواند به صورت دو نفره يا گروهي انجام شود.

ب.گرامر.اين قسمت براي مطالعه شخصي طراحي شده است اما ممكن است بخواهيد قسمت هايي را كه مرتبط با نياز دانش آموزانتان است توضيح دهيد.

پ.تمرين هاي گرامر.اين قسمت را مي توان در كلاس و يا بعنوان تكليف خانه انجام داد. مي توان دانش آموزان را تشويق كرد تا خودشان كار خود را كنترل كرده و زماني كه به مشكلي برخوردند آن را مطرح كنند.

ت.تمرين تست. اين قسمت مي تواند براي آشناسازي دانش آموزان با انواع تست ها استفاده شود و همزمان تمرين هاي بيشتري براي گرامر هر درس ارائه مي دهد.يك قسمت تمركز گرامر در ادامه هر بخش قرار دارد كه براي افزايش آگاهي دانش آموزان از نكته خاصي كه در درس پوشش داده شده طراحي شده است.كتاب شامل حداقل يك بخش  نمونه از Listening, Academic Reading, General Training Reading, Academic Writing و General Training Writing است.

در كلاس هايي كه برخي از دانش آموزان بخاطر آزمون نيامده اند مي توانيد قسمت ت را بعنوان كار اضافه فقط براي داوطلبان آيلتس در نظر بگيريد.گرچه اين قسمت براي تمام دانش آموزان فرصت ارزشمندي براي تمرين گرامر هر درس فراهم مي كند و منبع تدريس تاثيرگذاري براي كلاس هاي EAP ( كلاس هاي استفاده از زبان انگليسي براي تحصيلات دانشگاهي) است.

آموزش گرامر زبان انگلیسی و آیلتس – سرفصل های اصلی – بیشتر بخوانید

منابع پیش آیلتس Pre IELTS

فهرست بهترین منابع آیلتس

بهترین منابع تافل iBT

آموزش آنلاین آیلتس و تافل

تدریس خصوصی تافل

تدریس خصوصی آیلتس و مکالمه زبان انگلیسی با مدرس خانم

گزیده بهترین نوشته های ielts2.com

پیوستن به کانال تلگرام @ielts2com برای دریافت روزانه نمونه پرسش های اسپیکینگ و نکته ها:

Telegram Logo

 

دیدگاه ها

1
ارسال دیدگاه

لطفا وارد شدن تا بتوانید دیدگاه بگذارید
 
smilegrinwinkmrgreenneutralshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
1 Comment threads
0 Thread replies
0 پیگیرها
 
اکثرا واکنش نشان داده اند
داغ ترین موضوع دیدگاه
1 Comment authors
  اشتراک در  
اطلاع از
مجید

با سلام معنی چند لغت زیر را نمیدونم :
cripple
lure
stem
bulk
rampant
administer
ممنون میشوم پاسخ بفرمایید