آموزش گرامر آیلتس – کاربرد حرف تعریف The, a, an

IELTS Grammar Articles

اگر چه گرامر در آزمون آیلتس به طور مستقیم ارزیابی نمی شود اما این مقوله به طور غیر مستقیم در تست های اسپیکینگ و رایتینگ مورد ارزیابی قرار می گیرد. ارزیابی گرامر می تواند منجر به کم یا زیاد شدن نمره ی شما شود. در واقع، دوره ی آمادگی آیلتس یک نوع مرور کلی به گرامر انگلیسی است. همچنین شما می توانید در یک تست آزمایشی گرامر شرکت کنید تا نقاط ضعف و قوت خود را بشناسید و بیشتر بر روی نقاط ضعف خود تمرکز کنید. هر گونه مروری بایستی موارد زیر را شامل شود:

 • زمان افعال
 • هماهنگی فاعل-فعل
 • افعال مدال
 • مصدرها و اسم مصدرها
 • حروف ربط
 • جملات شرط
 • ترتیب واژه ها
 • حروف اضافه
 • حروف تعریف
 • افعال مرکب
 • اسم های مفرد وجمع
 • ضمایر

کتاب ها و منابع خوبی در زمینه ی گرامر در بازار موجود هستند که می توانید از آنها برای تقویت گرامر خود استفاده کنید. برای بررسی و خریداری یا دانلود این منابع دستوری میتوانید پیوند زیر در معرفی بهترین منابع آیلتس را مطالعه فرمایید.

برای ارائه ی یک رایتینگِ موثر، ضروری است که با حوزه های مشکل آفرین زیر آشنا شوید

 • جمله واره ها یا clause ها
 • جملات
 • ساخت های همگون
 • به کارگیری ویرگول یا کاما
 • به کار گیری توصیف کننده های در جای اشتباه
 • نقطه و علامت گذاری
 • توجه به حروف بزرگ و کوچک
 • اشتباهات دیکته ای رایج
 • شکل های واژگان
 • اصطلاحات

هر یک از این موضوعات در هر کتاب رایتینگِ ESL بحث شده اند. برخی از دانش آموزان تلاش می کنند گرامر را از طریق دوستان خود تمرین کنند. البته، متاسفانه این روش مناسبی نیست چرا که ممکن است دانش گرامری دوست شما پائین تر از شما باشد. بنابراین، برای بهبود رایتینگ و اسپیکینگ ضروری است که از یک معلم حرفه ای کمک بگیرید.

 

حروف تعریف در آیلتس – روشی دو مرحله ای برای اشتباه کمتر

چرا حروف تعریف در آیلتس مهم می باشند

The رایج ترین واژه در زبان انگلیسی است. a پنجمین واژه ی مهم در زبان انگلیسی است. پس این کلمات به دلیل کاربرد فراوان آنها می توانند محل اشتباه داوطلبین باشند. به تجربه ثابت شده که در آیلتس کلمات بزرگ باعث مشکلات نمی شوند بلکه این واژه های کوچک هستند که غالبا باعث مشکل می شوند. برای مثال:

آیا شما اهل هند هستید؟ آیا شما اسپانیایی، ماندرین، آلمانی ، روسی ، عربی …..صحبت می کنید؟

مهم نیست که شما به چه زبانی صحبت می کنید، مشکل بزرگ این است که حروف تعریف کاربردهای مختلفی در زبان های مختلف دارند. برای مثال، برخی از زبان های آسیایی حروف تعرف به کار نمی برند و یا اینکه هندیها در هنگام صحبت کردن انگلیسی حروف تعریف به کار نمی برند.پس باید در به کار گیری حروف تعریف نهایت دقت را داشته باشید.

یک راه حل دو مرحله ای

راه حل شخصی بنده، ارائه ی اصول کلی چگونگی کاربرد حروف تعریف در انگلیسی است. البته این یک راه حل کاملی نیست. با این حال، توسط این راه حل، 80 درصد پاسخ های شما درست خواهد بود، مخصوصا اینکه شما می توانید این راه حل را به تنهایی به کار بگیرید. ابتدا شما باید دو تا سوال از خودتان بپرسید:

گام 1: مفهوم جنرال است یا خاص

گام 2: قابل شمارش است یا غیر قابل شمارش

برخی مفاهیم پایه ای

قبل از اینکه راه حل را به شما نشان دهم، ابتدا بایستی برخی از مفاهیم پایه ای را بررسی کنم.

مفهوم 1- مفهوم جنرال یا خاص

برای درک این مفهوم ابتدا این سوال را از خود بپرسید: تفاوت بین“pollution” and “the pollution” چیست ؟pollution مفهوم کلی و جنرال می باشد در حالی که the pollution یک مفهوم خاص می باشد. به مثال های زیر توجه نمائید.

Pollution is one of the major issues facing mankind in the 21st century.

آلودگی یکی از مسائل اساسی است که بشرِ قرن 21 با آن مواجه است.

در این مثال مفهوم ” آلودگی ” کلی است.

Perhaps the first step is to combat the air pollution in the cities caused by factories.

شاید اولین مرحله مبارزه با آلودگی هوا در شهرهاست

در این مثال بر خلاف مثال قبلی the pollution به مورد خاصی آلودگی اشاره دارد.

مفهوم 2- قابل شمارش و غیر قابل شمارش

برای درک مفهوم دوم باید بدانید که در انگلیسی برخی از واژگان قابل شمارش و برخی دیگر غیر قابل شمارش هستند والبته موارد زیادی هستند که هم قابل شمارش و هم غیر قابل شمارش هستند.

اسامی قابل شمارش: اسامی قابل شمارش کلماتی هستند که شما می توانید آنها را جمع ببندید و یا اینکه حرف تعریف a به کار ببرید. غالبا این کلمات “اشیاء” هستند مانند newspapers and a newspaper

اسامی غیر قابل شمارش: کلماتی هستند که قابل جمع بستن نبوده و نمی توان حرف a را با آنها به کار برد. این کلمات غالبا مفاهیم انتزاعی هستند مانند information. بنابراین جمع بستن این کلمه( informations ) و یا به کار بردن an با آن( an information) اشتباه خواهد بود لذا ما باید بگوییم information or the information

اسامی منعطف : کلماتی هستند که گاهی اوقات قابل شمارش و گاهی غیر قابل شمارش می باشند. شما بایستی بدانید که در رابطه با یک ایده و یا چیز خاصی صحبت می کنید. به مثال های زیر در مورد واژه universityتوجه نمائید.

He is going to university next year (uncountable)

He wants to go to a university close to his family. (countable)

تمرین کنید

ما فکر می کنیم بهترین روش برای ارائه یک راه حل این است که شما به جدول زیر نگاه کنید. به واقع، این جدول راههایی پیش پای شما قرار می دهد که باعث تصحیح بسیاری از اشتباهات شما خواهد بود. من این جدول را به خاطر سادگی آن می پسندم. به نظر میر سد که شما به راحتی آنرا به خاطر بسپارید.

نکته ها

1.اسامی قابل شمارش باید با خود یک حرف تعریف یا کلمه ای شبیه به حرف تعریف مانندsome, many داشته باشند یا اینکه قابل جمع بستن باشند.

2. تنها، زمانی یک اسم نمی تواند با خود حروف تعریف داشته باشد که اسم غیر قابل شمارش بوده و در مفهوم کلی (جنرال) به کار رفته باشد.

3. ما همواره حرف تعریف the را زمانی به کار می بریم که راجع به چیزِ خاصی صحبت می کنیم.

4. فراموش نکنید که برخی از واژه ها مانند (university) در طبقه ی منعطف ها قرار دارد یعنی گاهی اوقات در مفهوم شمارشی و گاهی اوقات در مفهوم غیر قابل شمارشی به کار می رود.

آیا به نظر شما موارد بالا کافی است ؟

بایستی بگوییم نه. این کل داستان نیست. مطالب بسیاری در مورد حروف تعریف وجود دارد. برخی از اصطلاحات و کلمات جغرافیایی به دلیل نبود منطق درست مشکل ساز هستند. بنابراین، تنها راه چاره یادگیری و حفظ آنهاست. به جدول زیر دقت کنید.

IELTS Grammar Articles

یک مورد غیر عادی از کاربرد the زمانی است که ما به طور کلی در مورد دسته ای از چیزها صحبت می کنیم.به مثال زیر توجه نمایید.

the bicycle is a very common form of transport in Cambridge

بیشتر بخوانید:

بهترین منابع گرامر برای آیلتس و تافل

فهرست بهترین منابع آیلتس

منابع پیش آیلتس Pre IELTS

آموزش گام به گام رایتینگ آیلتس Task 2

دانلود ۱۰۰ نمونه رایتینگ آیلتس essay بهمراه جواب

دانلود ویدئوی مصاحبه اسپیکینگ آیلتس نمره ۸

دیدگاه ها

Comments are closed.