آموزش حرفه ای زبان انگلیسی

Best Class for English

برگزاری کلاس های خصوصی زبان انگلیسی در منزل با بهره گیری از بهترین استاد های زبان انگلیسی و مدرسان آیلتس و تمرکز بر چهار مهارت اصلی مکالمه یا اسپییکنگ، شنیداری یا لیسنینگ، نوشتاری و ریدیدنگ میتواند یکی از کوتاه ترین راه ها برای تمرکز کامل بر زبان انگلیسی و رسیدن به سطح مورد نظر این زبان باشد. بدون شک شیوه های گوناگونی برای آموزش و فراگیری زبان انگلیسی در سراسر جهان و در میان مدرسان و آموزشگاه های کشور وجود دارد که تنها چند مورد از آن ها میتواند راهی میان بر برای رسیدن به سطحی مناسب از زبان انگلیسی باشد. در زیر به بررسی کلاس های موفق گروه آموزش مهندس ابوالقاسمی در تهران و آشنا کردن متقاضیان با این دوره ها میپردازیم.

بهترین شیوه آموزشی و طرح درس؟

به کار گرفتن یک شیوه آموزشی کار آمد نخستین گام رسیدن به نتیجه ای مناسب است. آن چه تقریبا تمامی زبان آموزانی که با سرخوردگی پس از چندین ماه یا حتی چند سال تغییر کلاس و آموزشگاه ها و پرداخت شهریه ها و تجربه روش تدریس “معلم” های مختلف تجربه کرده اند شیوه های آموزشی ناکارآمد و نامشخص است. بسیاری از موسسات و حتی معلمان خصوصی زبان انگلیسی راه مشخصی پیش رو ندارند و بیشتر به سرگرم کردن متقاضیان میپردازند تا آموزش هدفمند ایشان و این نکته بسیار از سوی زبان آموزان ایشان گفته میشود.

سحن گفتن درباره این موارد معمولا نکوهش میشود و انتظار میرود همه درباره آن سکوت کنند ولی باید برای مثال موسسه ای که برای دوره های مکالمه خود از کتاب های American English Files استفاده میکند که عملا تمرکز آن ریدینگ و لیسنینگ زبان انگلیسی است تا مکالمه را اندکی به چالش کشید!  این شیوه های آموزشی از همان نخست محکوم به شکست هستند حتی اگر در بهترین محیط های آموزشی و بدست بهترین استاد ها انجام شوند. از سوی دیگر به کار گرفتن مدرسانی که آگاهی بسیار اندکی در زمینه زبان انگلیسی یا تدریس این زبان دارند و تنها مورد اعتماد supervisor یا مدیریت آموزشگاه هستند یکی دیگر از چالش های بزرگ در راه رساندن زبان آموزان به سطح بالایی از زبان انگلیسی است.

شیوه آموزش در این گروه آموزشی

در شیوه آموزشی مورد استفاده در کلاس های آموزشی مهندس ابوالقاسمی که توسط تعداد اندکی از استاد های حرفه آقا و خانم انجام میشود، زمان هر جلسه که معمولا 1.5 ساعت است به دقت به بخش های مساوی تقسیم شده و در هر بخش تمرکز ویژه ای بر روی یکی از مهارت های اصلی وجود دارد. برای مثال 1 جلسه 1.5 ساعته ممکن است به 3 بخش 30 دقیقه ای تقسیم شده و هر بخش 30 دقیقه ای به یکی از مهارت های ریدینگ، اسپیکینگ، رایتینگ یا نوشتاری یا تماشای یک فیلم آموزش و همانند اینها اختصاص یابد.

یکی از مهمترین مسائل در تعیین طرح درس یا شیوه آموزشی موفقیت آمیز برای زبان آموزان را میتوان درک درست از سطح ایشان دانست که معمولا در جلسه نخست انجام میشود. تعیین سطح فرایندی بسیار پیچیده است که انجام آن تنها توسط استاد های توانمند زبان انگلیسی انجام شدنی است. کوچکترین اشتباه در تعیین سطح زبان آموزان به گزینش منابع نامناسب می انجامد که خود روند پیشرفت را بسیار بسیار دشوار خواهد کرد. بسیار سخت یا بسیار ساده و کم بار بودن منابع یکی از معمول ترین مسالی است که زبان آموزان بعنوان نارضایتی از دوره های پیشین خود ذکر میکنند.

یکی دیگر از ویژگی های شیوه آموزشی معمول در میان استاد های این گروه تمرکز در صحبت کردن زبان آموزان در کلاس و ارائه انواعی از کنفرانس ها با بهره گیری از انواعی از منابع آموزشی است به گونه ای که پیشبینی میشود 70% زمان کلاس به صحبت کردن زبان آموزان و 30% به صحبت کردن استاد بگذرد. این شیوه اعتماد به نفس و خودباوری ایشان را افزایش داده و این باور را در ایشان به وجود می آورد که حتی با دایره لغات اندک و توانایی نه چندان زیاد در بخش دستور زبان نیز خواهند توانست بسیاری جمله های خوب و درست را بسازند که به خوبی بیانگر دیدگاه ها و ایده های ایشان باشد.

از دیگر مواردی که برخی از استاد ها در این گروه آموزشی در دستور کار دارند، توجه ویژه به مساله دایره لغات و شیوه درست آموزش در این زمینه است. به کار گرفتن منابع سودمند لغات زبان انگلیسی و توجه و پافشاری بر تلفظ یا شکل گفتاری این لغات و همچنین ترکیب هایی که این لغات در آن ها به کار میروند و مرور دوره ای آن ها و همچنین به کار گیری آن ها در رایتینگ ها در آینده از مواردی هستند که بخش تقویت لغات زبان انگلیسی را کاملا متمایز از دیگر بخش ها مینمایند.

نحوه تشکیل کلاس ها در روزهای هفته

کلاس های مکالمه زبان انگلیسی توسط استاد های مختلف با زمانبندی های مختلف برگزار میشود ولی تمامی آن ها 2 یا 3 روز در هفته هستند. بدون شک کلاس های 2 روزه بازده کمتری از کلاس های 3 روزه دارند و اگر زبان آموزان بدنبال تقویت اسپیکینگ در مدت زمانی کوتاه و بصورت فشرده است، بدون شک کلاس های 2 روز در هفته برای ایشان مناسب نخواهد بود. همچنین کلاس های 4 روز در هفته یا هر روزه نیز از سوی مدرسان این گروه برگزار نمیشوند و تنها شیوه های تدریس همانطور که گفته شد 2 و 3 روز در هفته هستند. برای هماهنگی های نهایی برای تشکیل کلاس میبایست از لینک هایی که در پایان این نوشته آمده است کمک بگیرید.

بهترین استاد های زبان انگلیسی

به نظر میرسد پس از عزم و اراده زبان آموز مهمترین عامل موفقیت و رسیدن به سطح بالای زبان، در اختیار داشتن بهترین استاد های زبان انگلیسی باشد. از آنجایی که تعداد کسانی که چیره دستی کامل بر زبان انگلیسی داشته باشند(نمره 8 به بالای آیلتس 110 به بالای تافل) در تهران و حتی ایران اندک است و درک این موضوع که حتی از این میان ممکن است تعدادی نتوانند آموزگار خوبی باشند این حقیقت را روشن میکند که استاد های واقعا توامند و چیره دست همانند متخصصان تمامی حوزه های دیگر ممکن است نادر و دور از دسترس و خدماتی که فراهم میکنند بسیار ارزشمند باشد.

مدرسان فعال در گروه آموزشی مهندس ابوالقاسمی ویژگی هایی دارند که موضوع چند نوشته پیشین ما بوده است. ویژگی هایی همچون در دست داشتن مدرک آیلتس، در دسترس بودن نمره آیلتس یا تافل زبان آموزان دوره های پیشین ایشان بهمراه تصویر کارنامه های این زبان آموزان، داشتن مهارت کامل در تدریس و درد اختیار داشتن مدرک دوره های تربیت معلم یا TTC، داشتن لوح تقدیر برخی از بهترین آموزشگاه های زبان تهران، تجربه تحصیل در کشور های انگلیسی زبان، داشتن مدرک کارشناسی ارشد و بالاتر از کشور های گوناگون به ویژه کشورهای غربی انگلیسی زبان، تک شغله بودن، جوان و در عین حال متاهل بودن ایشان و دست کم پنج سال سابقه تدریس زبان انگلیسی و آیلتس یا تافل. ویژگی های کامل را میتوانید در این نوشته بخوانید.

بهترین منابع

معرفی منابع یکی دیگر از مسائل تعیین کننده در زمینه تدریس زبان انگلیسی است و معرفی بهترین منابع هرگز تصادفی روی نخواهد داد. به گونه ای که پیشتر اشاره کردیم مساله معرفی منابع به اندازه ای اهمیت دارد که میتوان درجه چیره دستی و دانش یک استاد زبان انگلیسی را از روی منابعی که ایشان در دسترس زبان آموزان قرار میدهد بازشناخت. منابع و کتاب های قدیمی، تکراری، کم بازده و نامربوط به طرح درس پیش رو یا منابعی که استاد مربوط با آنها آشنایی نداشته یا دست کم در آن ها چیره دست نیست همه و همه به کاهش بازده کلاس و در دراز مدت به نارضایتی زبان آموز می انجامد.

بهترین منابع را میتوان از کوتاه کردن مسیر بازشناخت. کتابی مناسب است که زبان آموز را در کوتاه ترین زمان به فراهم آوردن بیشترین نتیجه یاری نماید و آشنایی با این منابع بجز با بررسی دقیق تمامی منابع در دسترس و موجود در بازار کتاب و قابل دانلود در اینترنت ممکن نخواهد بود و این راه نیازمند زمانی دراز و توانی بسیار است. در همین وبسایت فهرستی از بهترین منابع آیلتس و بهترین منابع تافل و بهترین منابع پیش آیلتس را فراهم کردیم ایم که قابل دسترس برای تمامی زبان آموزان گرامی خواهد بود. در پایان این نوشته میتوانید پیوند های مربوط به این منابع را بررسی فرمایید.

بهترین مکان برای آموزش

 هدررفت ساعتهای فراوانی از زبان آموزان در ترافیک شهری یکی از مسائلی است که روز به روز اهمیت آن بیشتر آشکار میشود و شمار بیشتری از زبان آموزان گزینه کلاس های داخل منزل را انتخاب میکنند. یکی از چالش های موجود آن است که برخی از استاد های حرفه ای زبان انگلیسی تنها در آموزشگاه یا منزل و دفتر خود کلاس هایشان را برگزار میکنند ولی استاد های این گروه آموزشی با داشتن بهترین مدارک و پیشینه و تسلط کامل بر کار خود بو سطح بسیار بالای کاری برای آموزش در منزل زبان آموزان گرامی حاضر خواهند بود.

برگزاری کلاس ها در منزل نه تنها موجب صرفه جویی در زمان زبان آموزان میشود بلکه آموزش در محیطی آشنا و دوستانه را فراهم میکند که به ویژه در میان بسیاری از زبان آموزان کم سال تر و همچنین خانم ها هواداران بسیاری دارد. با اینهمه برگزاری کلاس ها تنها محدود به داخل شهر تهران میباشد و حومه تهران و همچنین شهرستان ها را شامل نمیشود. همچنین برگزاری کلاس های آ-ن-ل-ا-ی-ن امکانپذیر نیست و زبان آموزان گرامی میتوانند از دیگر اساتید محترم در این زمینه کمک بگیرند.

 

آگاهی از هزینه این کلاس ها و نام نویسی

برای آگاهی از هزینه این کلاس ها و نام نویسی برای کلاس های مکالمه یا زبان انگلیسی بصورت کلی میتوانید از پیوند های زیر کمک بگیرید:

اطلاعات بیشتر و تماس درباره دوره های فشرده آیلتس و تافل و مکالمه زبان انگلیسی

اطلاعات بیشتر و تماس درباره دوره های تضمینی آیلتس و تافل

بیشتر بخوانید:

نمره زبان آموزان دوره های پیشین

پیشینه آموزشی و حرفه ای مهندس ابوالقاسمی و خانم امیدی

بهترین کلاس خصوصی آیلتس

دوره فشرده ۱ تا ۳ ماهه آیلتس تافل مکالمه

یادگیری زبان انگلیسی بدون رفتن به کلاس

فهرست بهترین منابع آیلتس

منابع پیش آیلتس Pre IELTS

دیدگاه ها

Comments are closed.