آشنایی با بهترین دیکشنری آنلاین برای آیلتس و تافل

Longman contemporary Dictionary for IELTS

انتخاب یک دیکشنری برای پیدا کردن لغات تازه ای که در زبان جدید با آن روبرو میشویم یکی از نخستین کارهایی است که همه ما انجام میدهیم. شاید دیشکنری های مختلف آنچنان هم با هم متفاوت به نظر نرسند و گاه فروشنده یک دیکشنری را با همان روش و منطقی و توضیحاتی که یک لباس را میفروشد به زبان آموز ارائه میکند. ولی حقیقت آن است که انتخاب یک دیکشنری مناسب برای یک زبان آموز به اندازه ای کار حرفه ای و ظریفی است که حتی میتوان دانش و چیره دستی یک استاد را از همان دیکشنری که معرفی کرده بازشناخت!

بزرگترین اشتباه در استفاده از دیکشنری ها

یکی از بزرگترین اشتباه های زبان آموزانی که برای آیلتس و تافل آماده میشوند استفاده از دیکشنری های غیر استاندارد و به ویژه ویکشنری های آنلاین و از آن میان Google Translator است. شاید بتوان گفت یک دیکشنری غیر استاندارد بیش از هر عامل دیگری میتواند زبان آموز را عقب نگه داشته و با دادن اطلاعات نادرست وی را گمراه کند. شوربختانه در بیشتر موارد این اشتباه مدت ها تصحیح نمیشود و صد ها واژه نادرست آموخته میشوند که درست کردن آن ها نیازمند زمان و توانی دوچندان خواهد بود.

چرا زبان آموزان متوجه این اشتباه نمیشوند؟

متاسفانه چون تمامی لغاتی که زبان آموزان در این فرهنگ ها جستجو میکنند برای ایشان تازه است هر پاسخی که از سوی دیکشنری ارائه شود برای ایشان به نظر “”درست” خواهد بود و متاسفانه این دور باطل تا مدت ها ادامه میابد و زمان و انرژی بسیاری که میتواند برای جلو رفتن صرف شود را هدر میدهد.

راه درست کدام است؟

پیشتر درباره بهترین دیکشنری هایی که زبان آموزان به ویژه کسانی که برای آیلتس و تافل آماده میشوند باید از آن ها استفاده کنند صحبت کردیم که یکی از آن ها Longman Contemporary Dictionary بود. این دیکشنری در بازار های کتاب ایران، بازارهای تلفن همراه و همچنین برای دانلود در اینترنت موجود است.  در اینجا نسخه آنلاین یکی از این دیکشنری ها را میبینید. نشانی دسترس به این دیکشنری در زیر آمده است. گرچه ظاهر به روز و زیبایی ندارد ولی محتوای آن کاملا استاندارد و درست  بدون خطا دست.

http://www.ldoceonline.com/dictionary

همچنین نمایی از نرم افزار Longman Contemporary Dictionary در محیط ویندوز

Longman dictionary for ielts and toefl

بیشتر بخوانید:

بهترین دیکشنری مناسب آیلتس

یادگیری زبان انگلیسی بدون رفتن به کلاس

فهرست بهترین منابع آیلتس

منابع پیش آیلتس Pre IELTS

دیدگاه ها

Comments are closed.