آزمون دولینگو(Duolingo) چیست؟ – سوالات متداول

آزمون دولینگو(Duolingo) چیست؟ - سوالات متداول

آزمون دولینگو(Duolingo) چیست؟ – سوالات متداول

سوالات متداول درباره آزمون دولینگو(Duolingo)

در این پست آموزشی قصد داریم به صورت کامل و جامع اطلاعاتی معتبر درباره آزمون دولینگو که جدیدا طرفداران زیادی پیدا کرده ارایه کنیم. این آزمون مزایای چشمگیری نسبت به رقبای قدرمند خود یعنی آزمون های آیلتس و تافل دارد و به همین دلیل شمار علاقمندان و البته دانشگاه های معتبری که مدرک این ازمون را بعنوان مدرکی برای تسلط دانشجو به زبان انگلیسی میپذیرند هر روز افزایش میابد.

همچنین کلاس های خصوصی و فشرده دولینگو ما از مرداد 1401 در حال برگزاری هست و تمامی عزیزان میتوانند در این دوره ها همراه باشند. شماره هماهنگی در اسکایپ/تلگرام: 09107751201

.

1. آزمون دولینگو چیست؟

این آزمون یک آزمون کامپیوتری زبان انگلیسی است که شرکت کنندگان در هر زمانی که خودشان انتخاب کنند میتوانند در آن شرکت کنند. برگزاری این آزمون حتی میتواند در منزل شرکت کننده و در نیمه شب انجام شود و هیچ محدودیتی از نظر زمان و مکان وجود ندارد.

این آزمون توانایی شما را در مهارت های ریدینگ، رایتینگ، لیسنینگ و اسپیکینگ میسنجد که از این نظر کاملا همسان با آزمون هایی مثل آیلتس و PTE هست.

یکی از تفاوت های اصلی آزمون دولینگو با دیگر آزمون ها این هست که تست های دولینگو حالت تطبیقی یا Adaptive دارند. به این معنا که سطح دشواری سوالات در آزمون با ارایه هر پاسخ درست افزایش میابد. گرچه آزمون اصلی بیش از 1 ساعت طول نمیکشد و تنها چند سوال را شامل میشود، توانایی سنجش سریع توانایی های شرکت کننده را دارد.

همانطور که اشاره شد میتوان آزمون را در محیط آشنای خانه برگزار کرد. همچنین ممکن است نیاز باشد شرکت کنندگان به سوالاتی باز و کلی پاسخ دهند و در یک مصاحبه ویدئویی 10 دقیقه ای شرکت کنند.

.

ویدئوی رسمی منتشر شده توسط سایت دولینگو

.

آشنایی با فرمت آزمون دولینگو (Duolingo English Test Exam)

یکی از مهم ترین ویژگی های تست های دولینگو که بالاتر به آن اشاره کردیم بحث شیب سخت شدن سوالات در آزمون هست که کاملا وابسته به عملکرد و تعداد پاسخ های صحیح شما هست به این معنی که درجه سختی هر سوال بستگی به درست بودن یا نبودن پاسخ شما به سوال قبلی هست. بنابراین اگر چندین سوال را پشت سر هم درست پاسخ بدهید سوالات بعدی دشوار تر خواهند بود و اگر پاسخ های شما نادرست باشند سوالات ساده تری را دریافت خواهید کرد.

این فرایند تا پایان آزمون ادامه خواهد داشت و هدف از آن این هست که شما دقیقا سوالاتی که مربوط به سطح خودتان هست را دریافت کنید و در نتیجه دقیق تر و البته سریعتر از آزمون های سنتی مورد ارزیابی و سنجش قرار بگیرید.

.

انواع سوالات متداول در آزمون دولینگو

در اینجا فهرستی از انواع سوالات آزمون دولینگو را مشاهده میکنید که درباره هرکدام توضیحاتی را خدمت شما ارایه خواهیم کرد. پس از پاسخدهی به این سوالات، یک مصاحبه ویدئویی(فقط ضبط پاسخ) وجود دارد که در آن، شرکت کننده میبایست درباره یکی دو موضوع(Theme) صحبت کند. در رایتینگ هم چنین روشی مورد استفاده می باشد.

نتیجه آزمون شما که بین نمره 10 تا 160 گزارش میشود، 2 روز بعد از پایان آزمون اعلام میشود. باور ما این هست که دانشگاه هایی که آزمون دولینگو را پذیرفته اند، از تعداد بسیاری زیادی متقاضیان این آزمون بهره مند و میتوانند ارزیابی جامع تری از مصاحبه های ویدئویی، نمونه های رایتینگ و نمره های ایشان داشته باشند.

 • Duolingo Test Questions

 • Read and Complete
 • Read and Select
 • Listen and Select
 • Listen and Type
 • Read Aloud
 • Write About the Photo
 • Read, Then Write
 • Speak About the Photo
 • Read, Then Speak
 • Listen, Then Speak

.

فرمت آزمون دولینگو و طول آزمون

طول آزمون مورد به مورد میتواند متفاوت باشد و حتی نوع و تعداد سوالات هر آزمون با آزمون دیگر متفاوت هست. در جدول زیر الگوی کلی آزمون را میبینیم که به طور کلی 45 دقیقه مربوط به پاسخگویی به تست های تعاملی(adaptive) هست که مهارت های خواندن، شنیدن، نوشتن، و صحبت کردن ارزیابی میشود و 10 دقیقه مربوط به یک مصاحبه ویدئویی که در آن شرکت کننده باید به سوالاتی از نوع تشریحی(open-end) پاسخگو باشد. 

.

جدول محتوای سوالات آزمون دولینگو

در این جدول (1)نوع سوال، (2)شانس برخورد شرکت کننده با سوال در آزمون(فراوانی تست)، (3) تعاملی(Adaptive) بودن یا به صورت هوشمند دشوار شدن تست با پاسخ درست و (3)مهارت های مورد سنجش در شرکت کننده را در این جدول مشاهده میفرمایید. 

انواع سوالات دولینگو و محتوای آن

انواع سوالات دولینگو و محتوای آن

 

 

صفحه در حال به روز رسانی هست

بیشتر بخوانید – لینک به بیرون

جدول تبدیل نمره آیلتس به دولینگو

سایت رسمی آزمون دولینگو

مطالب آموزشی درباره آزمون دولینگو

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

لطفا وارد شدن تا بتوانید دیدگاه بگذارید
avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutralshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
  اشتراک در  
اطلاع از