چند درصد سوالات آیلتس تکراری هستند؟

myth of factتکراری بودن سوالات آیلتس یا برخی از سوالات، امکان دسترسی به بانک سوالات آیلتس، سخت تر شدن آزمون های آیلتس در سال های اخیر و ادعاهای بی پایه و اساس اینچنینی به باورهای نادرست برخی از زبان آموزان تبدیل شده است.

این اطلاعات نادرست از سوی برخی از زبان آموزان، مدرسان آیلتس و حتی موسسات شناخته شده با نام های آشنا با برخی اهداف خاص ترویج میشود که به گمراهی و نهایتا تصمیم گیری های غلط بسیاری از زبان آموزان دوره های بعدی و صرف هزینه های بسیار یا گرایش به نام نویسی در برخی موسسات یا کلاس ها با ادعای پیشبینی این سوال ها منجر میشود.

در اینجا با بهره گیری از مطالب وبسایت مرجع ielts.org به بررسی ادعای تکراری بودن سوالات آیلتس در برخی آزمون ها میپردازیم.

موسسات> تحقیق و کنترل کیفیت> بررسی های صحت و اعتبار

آیلتس- موسسات؛ بررسی های صحت و اعتبار

هر نسخه آزمون آیلتس منحصر بفرد می باشد. یک داوطلب هرگز یک آزمون را دوبار نمی دهد.

Every IELTS test version is unique. A candidate will never sit the same test twice

شما می توانید به آزمون آیلتس اتکا نمایید و مطمئن باشید که این آزمون در سراسر جهان، منصفانه، بدور از تبعیض، نامتناقض و استوار می باشد.

تهیه و آماده سازی آزمون آیلتس به مدت دو سال به طول می انجامد. این فرآیند گسترده شامل سفارش دادن مواد آزمون، سنجش آنان در برابر استانداردهای کیفیت، ویرایش و آزمودن سخت گیرانه تکالیف آزمون می شود.

مواد آزمون از متخصص هایی در کشورهای انگلیسی زبان مختلف سفارش داده می شود تا بدین گونه آزمونی که بطور بین المللی مرتبط بوده و همچنین نمایانگر اوضاع زندگی واقعی مردم در سراسر جهان باشد، ارائه گردد.

آیلتس از داده های آماری کمی و کیفی جهت حصول اطمینان از اینکه مواد آزمون جدید هر دفعه طبق همان سطح دشواری یکسان از داوطلبان آزمون می گیرد، استفاده می نماید.

آیلتس به گونه ای مداوم رویکردی نوآورانه در طراحی و توسعه آزمون دارد، در حالیکه دانش فراوان اثبات شده و تجربه اش، از دو دهه گذشته را نیز حفظ می نماید.

منبع این نوشته:

http://www.ielts.org/institutions/quality_control_and_research/validation_checks.aspx

4 پاسخ های ایجاد شده:
 1. آیدین
  آیدین says:

  چرا دروغ میگین به ملت … دروغ گفتن براتون راحت شده, نه؟ … من 18 ژوئن 2015 تو باکو امتحان دادم … قسمت اول رایتینگ که دقیقا رایتینگ آپریل 2010 استرالیا بود (http://www.ielts-blog.com/recent-ielts-exams/ielts-test-in-sydney-australia-april-2010-academic-module/) قسمت دوم هم که واقعا خنده داره کلمه به کلمش کپی رایتینگیه که تو همه سایت ها هستش که مال سال 2012 هستش (http://ielts-english.info/blog/?p=479) کم دروغ بگین زشته … قباحت داره

  پاسخ دادن
  • admin
   admin says:

   درود به شما دوست گرامی،

   اگر به منبع این نوشته دقت کرده باشید سایت مرجع و تهیه کننده آزمون های آیلتس یا ielts.org هست بنابراین اگر مطلبی خلاف واقع وجود دارد ما “دروغی به ملت” نگفتیم. منبع رو مشاهده بفرمایید:
   http://www.ielts.org/institutions/quality_control_and_research/validation_checks.aspx

   همچنین اگر دیدگاه شخصی من رو بخواهید تکراری بودن سوال های آیلتس یا کپی بودن آن ها به نفع هر کسی نباشد به نفع شما آزمون دهنده گرامی که هست! چون با حفظ کردن سوال ها دوره های پیشین خواهید توانست نمره بسیار بالایی دریافت بفرمایید.
   به هر روی باور من این هست که سوالات آیلتس گرچه در برخی موارد ممکن است همسانی چشمگیری داشته باشند، آن طور که برخی کوشش میکنند جا بیاندازند “تکراری” نیستند و چیزی به نام “بانک سوالات آیلتس یا تافل” وجود ندارد.

   پیروز باشید

   پاسخ دادن
   • آیدین
    آیدین says:

    دوست گرامی به هیچ وجه شبیه نبودند و کلمه به کلمه آن کپی بود. حتی یک کلمه هم متفاوت نبود.
    مشکل اینجاست که برگه ها را اصلا تصحیح نمی کنند. من همین موضوع رایتینگ را قبلا نوشته بودم و به آن مسلط بودم ولی جالب اینجاست که به من 5.5 دادند (L:7 R:7 S:7 W:5.5).من فکر میکردم دوستانی که می گویند به ما 5.5 دادند مشکل از خودشان است ولی فهمیدم که اینطور نیست. به موسسه مسئول شکایت کردم ولی آنها میگویند که رایتینگ subjective می باشد. به خاطر نمره بدی که آنها به من دادند مجبور هستم که دوباره امتحان شرکت کنم. هیچ توجیهی مورد قبول نیست چون به اندازه کافی ماک اگزم و مقاله انگلیسی داده ام و از سطح خودم مطلع هستم. برگزار کنندگان آزمون ایلتس فقط با آینده افراد بازی می کنند.

    پاسخ دادن
    • admin
     admin says:

     درود دوباره به شما،

     متوجه فرمایش شما هستم. باور شخصی من این هست که هیچ آزمونی کامل نیست. با اینهمه به ویژه بخش های رایتینگ و اسپیکینگ آیلتس و تافل گرچه گاهی شگفتی آفرین میشوند بیشتر اوقات با نتایج قابل حدس همراه هستند و شمار افرادی که نمره واقعی یا نزدیک به واقعی(با نیم نمره تفاوت) دریافت میکنند بسیار بیشتر از کسانی است که ادعا میکنند حقشان به کلی پایمال شده است.
     از سوی دیگر مساله شباهت سوال های رایتینگ و به ویژه اسپیکینگ به باور من دوری ناپذیر است و احتمالا تاثیر چشمگیری بر نمره زبان آموزان ندارد چرا که شمار سوال ها بطور کلی بسیار بالاست.
     با اینهمه اگر تا این اندازه به سطح زبان خود اطمینان دارید میتوانید از راه قانونی و با پرداخت هزینه به نمره خود اعتراض کرده و موضوع را پیگیری فرمایید.

     پیروز باشید

     پاسخ دادن

- پاسخ

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.